TalenTree Gelişim Yolculuğu’nu Merak Ediyorum
Online Gelişim Stajı

 

Kastamonu Entegre 2021 TalenTree Gelişim Yolculuğu Nedir?

Tüm seçim süreçlerini online olarak yürüteceğimiz, 2 ay sürecek olan, Kastamonu Entegre‘yi daha yakından tanıyacağın, yöneticilerimiz ile zaman geçirip ilham alabileceğin, sana atanan mentorun ile bir proje ekibinde olacağın, hibrit çalışma sistemini deneyimleyeceğin, alanında uzman ekip arkadaşlarıyla çalışacağın, özel eğitimler ve webinarlar ile gelişimine yön verebileceğin bir staj programıdır.

 

Kimler Başvurabilir?

Üniversitede 3. ya da 4. sınıfta okuyan, 25 yaşını aşmamış, zorunlu stajı olan veya gönüllü stajyer olmak isteyen tüm öğrenciler Kastamonu Entegre 2021 TalenTree Gelişim Programı’na başvurabilir.

 

Gelişim Yolculuğu’na ilk adımı atmadan önce hangi aşamalardan geçmeliyim?

Stajımıza başvurunu yaptıktan sonra ilanımızda belirtmiş olduğumuz kriterlere uygunsan, İngilizce bilgini göstermek için bir online sınav seni bekliyor. İngilizce sınavındaki başarından sonra ise bir oyunlaştırma deneyimi yaşayacaksın. Daha sonra, sana sorduğumuz birkaç sorunun cevabını verdiğin videoyu bizimle paylaşmanı isteyeceğiz. Son olarak seninle online bir mülakat gerçekleştirip seni daha yakından tanıyacağız ve 2 aylık bir gelişim programı seni bekliyor olacak!

 

Hepimizin içerisinde bulunmuş olduğu koronavirüs pandemisi sebebi ile TalenTree Gelişim Yolculuğundaki tüm süreçlerimizde değişiklik yaşanabileceğini de paylaşmak isteriz.

 

Online sınav ya da birebir görüşmeler sırasında benden istenilen bir belge var mı?

Hayır. Hiçbir etapta senden bir belge talep edilmeyecek.

 

Seçme ve değerlendirme süreçlerinden sonra TalenTree 2021 Gelişim Yolculuğu programı ne zaman başlayacak?

Yolculuğun başlama tarihini Temmuz ayı olarak öngörüyoruz ancak pandemi nedeniyle tarihlerde değişiklik yaşanabilme ihtimali var, tüm süreç aşamalarında mail üzerinden detaylı bilgilendirmeler tarafınıza yapılacaktır.

 

Zorunlu stajım var, yine de TalenTree Gelişim Yolculuğu’na katılabilir miyim?

Elbette! Üniversitenin kabul etmesi halinde zorunlu stajını TalenTree’de tamamlayabilirsin.

 

Farklı illerden staja başvuru yapabilir miyim?

Kastamonu Entegre 2021 TalenTree Gelişim Yolculuğu’na her ilden başvuru yapabilirsin ancak staja başlamak için İstanbul Merkez Ofis, Kastamonu, Gebze, Balıkesir, Samsun, Tarsus veya Adana lokasyonlarında bulunan fabrikalarımız arasından seçim yapmalısın.


Staj süresince herhangi bir ücret alacak mıyım?

TalenTree Gelişim Yolculuğu’na katılmaya hak kazanan stajyerlerimize belli bir ödeme yapılacaktır.

 

Staj süresince benden beklentiniz nedir?

2 ay sürecek olan stajının ilk ayında senden, senin için özel hazırlanmış online eğitim programlarına katılmanı, webinarları dinlemeni, üst düzey yöneticilerimizden ilham almanı bekliyoruz, ikinci ayında ise seçtiğin lokasyonda pandeminin gidişatına göre hibrit çalışma modeli ile ekip arkadaşların için iyi bir takım arkadaşı olmanı ve mentorunla birlikte geliştireceğin projede kendini kanıtlamanı bekliyoruz.

 

Hibrit Çalışma Modeli nedir?

Hibrit çalışma modeli kısaca “yarı ev, yarı ofis”ten çalışma sistemi olarak özetlenebilir. Bir ayın ya da bir haftanın belirli günlerinde ofisten diğer günlerinde de evden çalışarak uygulanan çalışma düzenine hibrit çalışma denilmektedir.

 

Staj için okulumun mu sigorta yapması gerekiyor yoksa sigortam KEAS tarafından mı karşılanıyor?

Zorunlu stajını yapmak için bu programa başvurman halinde sigortan okul tarafından karşılanmalı. Gönüllü stajyerlerimizin sigorta ödemeleri ise Kastamonu Entegre tarafından karşılanmaktadır.

 

Diğer bütün soruların için kariyer@keas.com.tr adresine e-posta atabilirsin.