KASTAMONU ENTEGRE KALİTE ÇITASINI YÜKSELTMEYE DEVAM EDİYOR

Ağaç ürünleri sektöründe Türkiye’nin global oyuncusu Kastamonu Entegre, yüksek kalite standartlarını bir kez daha belgelendirdi. Kastamonu Entegre, Gebze fabrikasında MDF, Balıkesir fabrikasında ise yonga levha üretimi için dünyanın önemli sertifikalandırma kuruluşlarından WKI tarafından verilen CARB Phase2 (California Air Resources Board) belgesi aldı.

 

WKI, yayınladığı üretim standartları (CARB Phase2) ile ağaç bazlı levhalarda formaldehit salınımının MDF için 0,11 Ppm * ve yonga levha için 0,09 Ppm değerinin altında olmasını şart koşuyor.

 

Ağaç bazlı ürünlerde dünyada gittikçe öne çıkan ve aranılan bir belge olan CARB Phase2 Belgesi ile Kastamonu Entegre, küresel pazarlarda aranılan bir kriteri yerine getirerek ağaç ürünleri sektöründe insan sağlığını en üst düzeyde gözeten küresel bir oyuncu olduğunu bir kez daha teyit ettirmiş oldu.

 

CARB Phase2 Belgesi, global pazardaki büyük mobilya üreticileri için de önemli bir referans olarak kabul ediliyor. Dünyada pek çok mobilya üreticisi ve dev zincir mağazalar, tedarikçilerinden CARB Phase2  belgeli ürün talep ediyor.

 

Kurulduğu günden bu yana üretim ve ürün kalitesini sürekli geliştiren Kastamonu Entegre, CARB Phase2 Belgesi’nin yanı sıra, ISO 9001 Kalite, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği, ISO 50001 Enerji Yönetimi, FSC (Sürdürülebilir Orman Yönetimi) ve CE kalite sistemlerine sahiptir. Ayrıca TSE ve Avrupa Normları (EN)’a uygun üretim yapmaktadır.

 

*( Ppm): Herhangi bir karışımda toplam madde miktarının milyonda 1 birimlik bölümü 1 Ppm olarak tanımlanmaktadır. )