KASTAMONU ENTEGRE, TÜRK SİNEMA TARİHİNİN EN YÜKSEK BÜTÇELİ FİLMİ OLAN FETİH 1453’ÜN AHŞAP LEVHA SPONSORU OLDU...

Çekimleri değişik mekan ve bölgelerde yapılan, Faruk Aksoy’un yapımcı ve yönetmenliğini üstlendiği dev bütçeli film için inşa edilen dev platolarla tarih adeta yeniden canlandırıldı.

Sosyal sorumluluk çerçevesinde bu filme sponsor olduklarını belirten Kastamonu Entegre Genel Müdürü Haluk Yıldız, İstanbul’un fethinin ilk defa işlendiğini, bu fetihin yeni bir çağın başlangıcı ve Dünya'daki ticari dengeleri değiştiren bir dönem olduğunu belirtti.

Bir Hayat Holding kuruluşu olan Kastamonu Entegre, orman ürünleri ve mobilya sektöründe faaliyet göstermekte. Mobilya, dekorasyon ve inşaat sektörünün ihtiyaç duyduğu, yonga levha, yongalam, MDF, medelam, laminat parke (Floorpan, Artfloor), kapı paneli (Doorpan) ve bunlarla ilgili muhtelif katma değerli ürünleri üretmekte.

Kastamonu Entegre´nin kurulduğu 1969 yılından günümüze kadar sürekli devam eden yatırımlarla bugün 6´sı Türkiye´de, 3´ü de yurt dışında olmak üzere 9 tesisi bulunduğunu söyleyen Haluk Yıldız, “Yıllık 40 milyon m2 laminat parke, 3.3 milyon m3’e yaklaşan panel üretim kapasitesiyle Türkiye’nin orman ürünleri sektöründeki lider firmasının 2012 yılında konsolide ciro hedefinin 1 milyar dolar olduğunu“söyledi.