Kızılay Kan Merkezine Destek

 

Türk Kızılayı artan kan talebini karşılayabilmek için kurumlarla ve fabrikalar ile işbirliği içerisinde Kan Bağışı Kampanyası düzenleyerek kan toplama faaliyetlerini yürütüyor. Bu çalışmalar kapsamında Türk Kızılayı Samsun Kan Merkezi ve Kastamonu Entegre Ağaç San.ve Tic. A.Ş.işbirliği ile gerçekleştirdiği organizasyonda gerek idari kısım personeli gerekse fabrika işçileri  kan bağışında bulundu.
 
Tıp biliminde her geçen gün yeni gelişmeler kaydedilmesine rağmen kan yerine geçebilen bir madde henüz üretilememekte. Bu nedenle Türk Kızılayı, Dünya Sağlık Örgütünün de kabul ettiği gönüllü kan bağışı yoluyla kan ihtiyacını karşılayabilmek için ülke çapında çalışma başlattı. Türk Kızılayı’nın güvenli kan temini çalışmaları toplumun farklı kesimlerinden destek görmeye devam ediyor.
 
Kastamonu Entegre Ağaç San.ve Tic. A.Ş İletme Müdürü Ertekin Dikmen , katıldıkları bu etkinlikte Türk Kızılayı’na kan bağışlamış olmaktan mutluluk duyduklarını ifade ettiler.Ayrıca bu kampanyayı bir kez değil düzenli olarak en az yılda 2 kez gerçekleştirmek istediklerini ve her zaman için Türk Kızılayı’na ve dolayısıyla kana ihtiyacı olan insanların yanında olacaklarını söyledi.Bu kampanyanın bölgenizdeki diğer kurum,kuruluş ve fabrikalara örnek olmasını çünkü kimin ne zaman kana ihtiyacı olduğunu bilemediklerini söyledi.
 
Türk Kızılayı Samsun Kan Merkezi olarak başta İşletme Müdürü Ertekin Dikmen Bey’e,Kampanya boyunca yanımızdan ayrılmaya İK ve Mali İşler Şefi Şenol Köksal Bey’e ve tüm personele vermiş oldukları  destek için teşekkür ederiz.