Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız: “Herkes Çin’den ithal ederken, biz Çin’e ihracat yapıyoruz”

Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız:

“Herkes Çin’den ithal ederken, biz Çin’e ihracat yapıyoruz”

Kastamonu Entegre ağaç panel sektöründe yurt dışına yatırım yapan ilk ve  halen tek Türk şirketi olarak global ölçekte faaliyetlerine devam ediyor. 2012 yılından bu yana faaliyet gösterdikleri Romanya’da önemli bir atılım yapan Kastamonu Entegre, Reghin bölgesinde bulunan fabrikasından Çin’in Chongqing şehrine ilk Technotop markalı tezgah ürünleri sevkiyatı gerçekleştirildi.

Orta Amerika’dan Hindistan’a 93 ülkeye yaptığı ihracatla ağaç panel sektöründe Türkiye’de 1’inci, Avrupa’da 4’üncü sırada bulunan Kastamonu Entegre uluslararası ölçekte büyümesini sürdürüyor. Bu yıl “Yeni Pazar, Pazar Çeşitliliği” kategorisinde Türkiye’nin İhracat Yıldızı seçilen Kastamonu Entegre, 2015 yılında parke ürün kategorisinde ilk satışını gerçekleştirdiği Çin’e ihracat gerçekleştirmeye devam ediyor. Şirketten yapılan açıklamaya göre, Kastamonu Entegre Romanya fabrikasından Çin’in Chongqing şehrine ilk Technotop markalı tezgah sevkiyatı geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi.

Ağaç panel sektöründe dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Kastamonu Entegre’nin küresel bir oyuncu olma yönünde attığı bu adımla vites artırdığını söyleyen Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız şunları söyledi, “Sürekli gelişim ilkemiz çerçevesinde faaliyetlerimizi şekillendirerek, kapasite artırım ve Ar-Ge alanında gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla küresel marka konumumuzu pekiştiriyoruz. Uluslararası düzeyde attığımız bu adımlar ürünlerimizin pek çok ülkede talep görmesini sağlıyor. Herkes Çin’den ithal ederken biz bu ülkeye ihracat yapmaya başladık. Bu ülkeye kısa süre içinde ürün portföyümüzdeki diğer ürünlerimizi de ihraç etmeyi planlıyoruz. Atacağımız adımlarla mevcut pazar payımızı mümkün olan en yüksek seviyeye çıkaracağız”.

Technotop fiyat avantajlı şık bir seçenek sunuyor

Çok yönlü kullanılan mutfak ve banyo tezgahları olan Technotop tezgahlar, modern makina ve en son teknoloji ile, Teknopan ve Teknopan-Mr (Neme Dayanıklı) yonga levhaları, Cpl ve Hpl laminat kullanılarak üretiliyor. Üst yüzeyde kullanılan laminat ve tezgâhın alt yüzündeki tabaka tezgâhı nemden ve sudan koruyor. Bu özelliği ile mutfak ve banyo gibi hijyenin çok önemli olduğu yerlerde uygun bir seçim olan Technotop tezgâhları akrilik esaslı, granit ve mermer tezgâhlara göre fiyat anlamında avantajlı bir seçenek sunuyor. Ayrıca tezgâhlar çizilmeye, sıcaklığa, buhara, suya, lekeye, çarpmaya ve aşınmaya karşı dirençlidir. Kolay temizlenebilir. Kapsamlı bir seçimden sonra oluşturulan dekor ve yüzeyler modern uygulamalar için rahat ve kolay seçim imkânı sunmaktadır. Yaklaşık 70 renkten oluşan dekorlardan düz ve ahşap olanlar Teknolam ve Medelam renkleri ile tam uyumludur.